Elektrostymulatory mięśni, masażery TENS EMS Sklep Online

Elektrostymulacja TENS EMS to skuteczny sposób na zmniejszenie bólu i poprawę funkcji wybranych grup mięśni w Twoim ciele. Prawidłowo stosowana może skrócić czas potrzebny na powrót do zdrowia odbytej kontuzji lub udarze. Dzięki bezpośredniej stymulacji nerwów może również przeciwdziałać skutkom poważnych chorób takich jak stwardnienie rozsiane.

Obecnie zyskują one również uznanie wśród sportowców, którzy szukają bardziej efektywnych metod do zwiększania wydajności treningów.

 

Elektrostymulatory TENS

Elektrostymylatory TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), wysyłają impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie do nerwów obwodowych poprzez niewielkie samoprzylepne elektrody mocowane na powierzchni naszej skóry.

Impulsy te oddziałują na układ nerwowy, zmniejszając jego zdolność do przekazywania sygnałów bólowych do rdzenia kręgowego i mózgu, dodatkowo stymulując organizm do wytwarzania naturalnych środków przeciwbólowych – beta-endorfin.

W związku z tym elektrostymulatory TENS znajdują sobie zastosowanie na takie dolegliwości jak: bóle menstruacyjne, bóle poporodowe, bóle pooperacyjne, bóle stawów, bóle szyi, bóle pleców, reumatyzm.

 

Elektrostymulatory EMS

Elektryczna stymulacja mięśni (Electrical Muscle Stimulation) to sposób na wykorzystanie impulsów energetycznych o wysokiej częstotliwości, które stymulują wybrane przez Ciebie mięśnie, napinając je i rozkurczając. W zależności od wyboru programu elektrostymulatory EMS mogą działać przeciwbólowo, a także poprawić siłę i zakres ruchów włókien mięśniowych, co pozwala na znaczące skrócenie czasu leczenia po odbytych urazach.

Prądy EMS generowane przez elektrostymulatory EMS wywołują ruchy mięśni podobne do tych podczas masażu, zwiększając ukrwienie, rozluźniając mięśnie i powodując stan głębokiego odprężenia. Pozwala to na zmniejszenie bólu w wybranych partiach ciała, a także zwiększać ich sprawność.

 

Elektrostymulacja w domu

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i łatwości aplikacji możliwa jest również elektrostymulacja w domu. Stosując więc elektrostymulatory mięśni samodzielnie możesz zaoszczędzić czas i pieniadze, ponieważ podobne zabiegi stosowane w placówkach medycznych mogą być kosztowne.

ELektrostymulatory mięśni są niewielkie i zwykle zasilane są bateryjnie, co sprawia, że możesz zabrać je dosłownie wszędzie.

 

Elektrostymulatory domowe

Elektrostymulatory domowe takie jak elektrostymulator mięśni OSTO 2012a to świetny sposób na wsparcie w wielu dolegliwościach, a także sposób na odprężenie w zaciszu Twojego domu. Z uwagi na ich wszechstronne działanie znajdują zastosowanie w praktycznie każdym domu stanowiąc pierwsze wsparcie w doznanych urazach.