Promocja!

Magnez Cytrynian Proszek 500g Natur Planet

29,99 

-25%
Natur Planet

Działanie

Wspomaga koncentracje, wzmacnia mięśnie kości i zęby, przeciwdziała zaparciom
 

Dawkowanie

Opakowanie 500g zawiera aż 523 zalecanych dziennych porcji dla dorosłego cżłowieka (0.94g).

Brak w magazynie

Kupując TERAZ zyskujesz
 • Ubezpieczenie zakupu na kwotę 10000zł!
 • Darmowy zwrot w paczkomacie – w ciągu 30 dni od zakupu!
 • Darmowa wysyłka – zamówienia 70zł+ (InPost – 100zł+)
 • Wysyłka za pobraniem za jedyne 2,50zł – zamówienia 100zł+.
 • Błyskawiczny kontakt. Masz pytania? Napisz do nas na czacie!
 • Możliwość zakupu na RATY – zamówienia 300zł+.
Gwarancja bezpiecznych zakupów

Currency Switcher

Jak ważny jest magnez?

Magnez jest minerałem naturalnie występującym w ziemi, morzu, roślinach, zwierzętach i organizmach ludzkich. Około 60% tego pierwiastka w naszym ciele znajduje się w kościach, a pozostała część w mięśniach, tkankach miękkich i płynach ustrojowych (głównie krwi).

Magnez bierze udział w aż 600 reakcjach w naszym ciele, w tym:

 • produkcja energii
 • synteza białek
 • konserwacja genów
 • praca mięśni
 • regulacja układu nerwowego

Niestety współczesne badania sugerują, że aż 60% Polaków może mieć do czynienia z niedoborem tego pierwiastka, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak:

W zasadzie każda komórka potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania. Według ostatnich badań aż 60% Polaków dotknięta jest jego niedoborem, dlatego w niektórych przypadkach jego suplementacja wydaję się być konieczna.
 

Dawkowanie Magnezu

Dawki różnią się w zależności od marki lub stężenia cytrynianu magnezu w butelce. Zawsze przestrzegaj dawkowania i uważnie przeczytaj instrukcje na etykiecie przed zastosowaniem.
Opakowanie 500g cytrynianu magnezu zawiera aż 523 dziennych porcji zalecanych dla dorosłego człowieka.

Konieczne jest wymieszanie roztworu z wodą i picie dodatkowej wody podczas przyjmowania cytrynianu magnezu. Wymieszaj dawkę z co najmniej połową szklanki do maksymalnie jednej szklanki wody i wypij kilka dodatkowych szklanek wody przez cały dzień. Może to pomóc uzupełnić płyny, które organizm traci przez nawilżenie ścian jelit.
 

Sposób na zaparcia?

Związki takie jak cytrynian magnezu, działają poprzez zatrzymywanie wody w jelitach, dzięki czemu wiąże się ona ze stolcem, umożliwiając jego gładkie przejście przez jelito.
Przy odpowiednim stosowaniu cytrynian magnezu może być skutecznym sposobem na leczenie zaparć.
 

Czy cytrynian magnezu jest bezpieczny w użyciu?

Cytrynian magnezu jest ogólnie bezpieczny dla dorosłych, którzy nie mają żadnych problemów zdrowotnych i którzy nie przekraczają jego dziennych zaleceń.
 


Przeciwwskazania

Cytrynian magnezu uważany jest za środek ogólnie bezpieczny dla osób dorosłych, takich którzy nie przekraczają jego zalecanego dziennego spożycia.
Ponieważ cytrynian magnezu wciąga wodę do jelit z innych obszarów ciała, osoby z niego korzystające, powinny pić duże ilości wody, zapobiegając wystąpienia odwodnienia.

Magnez nie jest dobrym wyborem w leczeniu przewlekłych zaparć lub zaparć, które wymagają ciągłego leczenia. Zbyt częste używanie może prowadzić do nadmiernego odwodnienia i zaburzeń równowagi elektrolitowej.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podaniem dzieciom cytrynianu magnezu lub innego środka przeczyszczającego. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą o właściwej dawce. Lekarze mogą zalecać inne leki lub suplementy, aby pomóc w objawach.
Bardzo wysokie dawki magnezu mogą powodować toksyczność magnezu, dlatego zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniami.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg
EAN

5902693800460