Szczoteczki soniczne do twarzy czy warto?

Szczoteczki do twarzy szczoteczki soniczne do twarzy Szczoteczka soniczna do twarzy to doskonała alternatywa dla oczyszczania skóry za płynów do mycia twarzy czy szczoteczki manualnej. W porównaniu do nich jest znacznie bardziej delikatna i rzadziej prowadzi do wyprysków.

Szczoteczka soniczna do twarzy wykonuje 20 000 do 40 000 drgań na minutę, co pozwala na skuteczne usuwanie brudu i bakterii zarówno z powierzchni skóry jak i wnętrza por. Dzięki ruchom włosia z wysoką częstotliwością skutecznie usuwa zabrudzenia, oraz martwy naskórek, sprawiając, że skóra staje się jaśniejsza odzyskując swój naturalny blask.

Szczoteczka soniczna do twarzy, podobnie jak masaż działa również na głębsze tkanki skóry zwiększając ich ukrwienie i promując lepsze odżywienie. Stymuluje również produkcję kolagenu, który pomaga w wygładzaniu zmarszczek i drobnych linii na twarzy, a także głęboko oczyszcza pory, poprawiając krążenie i zdrowszy wygląd skóry. Pomaga również zrównoważyć naturalną produkcję sebum, przez co jej stosowanie jest szczególnie zalecane dla osób o suchej skórze.

Szczoteczki soniczne do twarzy – zalety:

  • łatwe w użyciu

  • bezpieczne dla wrażliwej skóry

  • likwidują trądzik i inne problemy skórne

  • pomagają w demakijażu pozostawiając skórę miękką i gładką.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty ze stosowania tego narzędzia, ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo je używać. Pomoże to nam zwiększyć jego skuteczność i zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnień.

Jak używać szczoteczki do twarzy?

Aby użyć sonicznej szczoteczki do twarzy, należy najpierw zwilżyć skórę. Na tym etapie możesz użyć dowolnego mydła lub płynu do mycia twarzy. Następnie wystarczy włączyć urządzenie i zacząć wykonywać okrężne ruchy po całej powierzchni skóry, pamiętając by nie dociskać jej zbyt mocno. Po zakończeniu szczotkowania zmyj twarz zimną wodą i osusz.

Pełne szczotkowanie twarzy nie powinno zająć dłużej niż 3 minuty.