Koszyk
EnglishDeutschFrançaisItalianoEspañolNederlandsSvenskaDanskPolskiČeština‎Lietuvių kalbaУкраїнська

 

EnglishDeutschFrançaisItalianoEspañolNederlandsSvenskaDanskPolskiČeština‎Lietuvių kalbaУкраїнська

 

Przydatne linki

Zamówienie telefoniczne?

Zadzwoń! +48 690 142 615

Śledź nas na

Zeolit Medyczny a Detox - właściwości i skutki uboczne

Zeolit Medyczny a detox organizmu – właściwości skutki uboczne

Rewolucja przemysłowa znacząco podniosła standard naszego życia i pozwoliła na poświęcenie większej ilości czasu na rozrywkę. Od tego czasu stale rosło jednak zużycie paliw kopalnych a wraz z nim emisja metali ciężkich do środowiska, które przenikają do powietrza, gleby oraz roślin, by później trafić na nasze stoły. Efektem jest fakt, że w co raz to większym stopniu gromadzą się one w naszym organizmie. Obecnie co raz to więcej osób szuka skutecznych sposobów na usunięcie metali ciężkich z organizmu. Jednym z takich środków jest zeolit medyczny. Czym jest, jakie ma właściwości oraz jakie są skutki uboczne wynikające z jego stosowania? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Zeolit medyczny – co to jest?

Zeolit medyczny to produkt stworzony na bazie klinoptylolit’u – szczególnego rodzaju minerału z rodziny zeolitów, który posiada niesamowitą zdolność do wiązania zanieczyszczeń środowiskowych takich jak rtęć, ołów, kadm, glin i amon, ułatwiając ich usunięcie z organizmu.

Zeolit jako wyrób medyczny przechodzi przez nasz układ pokarmowy, gdzie może wiązać zalegające tam metale ciężkie oraz histaminę, co może w sposób znaczny przyczynić się do odciążenia wątroby i usprawnienia detoksykacji całego organizmu.

Potwierdzeniem jego skuteczności w wiązaniu zanieczyszczeń jest również fakt, że obecnie jest powszechnie stosowany jako składnik filtrów do uzdatniania wody pitnej. Aby jednak mógł on być stosowany doustnie powinien on spełniać standardy wyrobu medycznego. Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie Twoim i bliskich wybieraj produkty oznaczone jako wyrób medyczny.

Zeolit – właściwości zdrowotne

Zeolit Medyczny a Detox - właściwości i skutki uboczne

Zeolit to naturalny minerał używany od wieków do oczyszczania wody i powietrza. Jest również używany do wytwarzania produktów takich jak filtry do wody, detergenty, szampony i pasty do zębów.

Zeolit jako minerał posiada bardzo porowatą strukturę przez co może wiązać ze sobą różne zanieczyszczenia środowiskowe. Zeolit może również pomóc w zwalczaniu infekcji, ponieważ udowodniono, że jako minerał działa on antybakteryjne (źródło 1). Zeolity służą również do pochłaniania metali ciężkich w układzie pokarmowym, pozwalając na ich usunięcie organizmu.

Zeolit medyczny działa podobnie jak magnez. Przyciągając do siebie zalegające w układzie pokarmowym metale cięzkie. Zeolity są w stanie to zrobić, ponieważ ich porowata struktura działa jak membrana jonowymienna, przez co może wychwytywać dodatnio naładowane jony, jednocześnie przepuszczając ujemnie naładowane jony swobodnie.To dlatego zeolity są tak popularne w systemach oczyszczania wody, a teraz co raz częściej przenikają do branży medycznej.

Zeolit a detox organizmu z metali ciężkich

Zeolit Medyczny a Detox - właściwości i skutki uboczne

Proces usuwania metali ciężkich z organizmu nie jest łatwy ze względu na fakt, że wiążą się one z innymi cząsteczkami i trafiają do naszych narządów lub tkanek, gdzie trudno je usunąć bez uszkadzania otaczających tkanek lub narządów. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym ludzie mogą usuwać metale ciężkie ze swoich ciał poprzez jakąś formę procesu detoksykacji lub terapię chelatującą, która okazała się skuteczna w usuwaniu rtęci z organizmu.

Jedną z najmniej inwazyjnych metod usuwanie metali ciężkich z organizmu jest waśnie zeolit medyczny, który pozwala na wiązanie obecnych w układzie pokarmowym metali ciężkich takich jak rtęć, ołów, kadm, glin i amon.

Lista metali ciężkich, co do których zeolit medyczny wykazuje właściwości wiążące oraz choroby, które wywołuje ich nadmiar w organizmie.

  • Rtęć – uszkodzenia mózgu, choroby nerek, problemy neurologiczne.
  • Ołów – nadciśnienie, ból brzucha, wahania masy ciała, anemia (niski poziom czerwonych krwinek), ból głowy lub zawroty głowy, ból mięśni, ból stawów oraz osłabienie mięśni. choroby nerek, uszkodzenia mózgu, wrzody żołądka i nowotwory.
  • Kadm – choroby nerek, rak płuc, nadciśnienie, anemia.
  • Glin – w nadmiernych ilościach może powodować uszkodzenia mózgu, nerwów i rdzenia kręgowego.
  • Amon – bóle głowy, nudności i wymioty.

Zeolit – jak stosować?

Wiele osób zastanawia się jak stosować zeolit. Naszym zdaniem najlepszym i jedynym słusznym sposobem jego przyjmowania jest ten zamieszczony na opakowaniu, chyba że lekarz lub terapeuta zaleci nam inaczej.

Zeolit medyczny zwykle przyjmuje się 1-3 razy dziennie w dawce określonej na opakowaniu razem z posiłkiem lub krótko po posiłku. W trakcie trwania terapii zaleca się spożywanie dużej ilości wody (2-3 litry na dzień), ponieważ w przeciwny wypadku jego spożycie on prowadzić do zaparć.

Zeolit – gdzie kupić?

Zeolit medyczny można znaleźć w nielicznych aptekach, sklepach internetowych, a także w wyspecjalizowanych sklepach zielarskich takich jak filarzdrowia.pl.

Wybierając zeolit warto zwrócić na stopień jego rozdrobnienia. Im wyższy stopień rozdrobnienia zeolitu tym mniejsze cząsteczki metali ciężkich jest on w stanie wychwytywać, co sprawia, że jest on bardziej skuteczny. Dostępny w naszym sklepie zeolit medyczny posiada średnia grubość ziarna na poziomie 27 mikrometra. 

Szukasz zeolitu? Zobacz naszą ofertę!

Uwaga na zeolit niecertyfikowany

Zdarzają się również poważniejsze skutki uboczne przy stosowaniu produktów niecertyfikowanych, które często bywają wstępnie zanieczyszczone metalami ciężkimi przez co efekt terapeutyczny związany z ich stosowaniem wydaję się być wysoce wątpliwy. Zachęcamy więc do stosowania wyłącznie sprawdzonych produktów, czyli tych sklasyfikowanych jako wyroby medyczne, ponieważ ich jakość kontrolowana jest przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Zeolit medyczny – cena

Cena dobrej jakości zeolitu medycznego jest zmienna i waha się w przedziale 139-259 złotych. Zeolit medyczny wyrób to jednak środek wysoce wydajny, którego najmniejsze opakowanie zapewnia nawet 200 dziennych dawek.

Zeolit – skutki uboczne

W skrajnych przypadkach zeolit może powodować skutki uboczne. Najczęstszymi z nich są zaparcia, które zwykle występują przy dostarczaniu zbyt małej ilości płynów w ciągu dnia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Zeolit nie nadaję się do stosowania przy ciężkich zaburzeniach czynności nerek, w okresie ciąży i karmienia piersią. U dzieci poniżej 12 roku życia stosować wyłącznie

Podsumowanie

Zeolit medyczny to środek o pochodzeniu naturalnym. Wytwarza się go zwykle ze skał wulkanicznych, które posiadają niebywałą zdolność do wiązania zanieczyszczeń z otoczenia dzięki swojej porowatej strukturze, przez co od lat znajdują zastosowanie w filtrach do uzdatniania wody, a od niedawna również służy jako składnik wyrobów medycznych przeznaczonych do usuwania metali ciężkich z układu pokarmowego i odciążania wątroby. Wokół stosowania zeolitu krąży jednak wiele kontrowersji, często spowodowanych niewłaściwym stosowaniem.

Zeolit medyczny wyrób może być bezpieczny, pod warunkiem, że będzie on stosowany w sposób opisany na opakowaniu. Ważne jest też aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą oraz spożywanie dostatecznej ilość płynów w ciągu dnia (zwykle 2-3 litry dziennie). W przeciwnym wypadku możemy mieć problem z zaparciami. Nie powinno się go również stosować wśród dzieci poniżej 12 roku życia (bez konsultacji z lekarzem) oraz wśród kobiet w ciąży i w okresie karmienia.

Dla uzyskania efektów terapeutycznych najlepszym wyborem jest zeolit medyczny, czyli ten oznakowany jako wyrób medyczny, którego jakość kontrolowana jest przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Polecane produkty
Inni czytali również...
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Kliknij na gwiazdkę i wystaw ocenę!

Średnia ocena na 5. Na podstawie głosów.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa Wysyłka

Dla zamówień 70zł+

Ochrona kupującego

Twój zakup jest ubezpieczony na kwotę 10000zł.

30 dni na zwrot

Aż 30 Dni na zwrot produktu

Wysyłka za pobraniem

dla zamówień 100zł+ jedyne 2,5zł