Naturalny olejek eteryczny koper włoski

Olejek koper włoski – właściwości
Olejek z kopru włoskiego ma bogaty skład, ale główną rolę odgrywa anetol (stanowi nawet 80%), który nie dosyć, że odpowiada za zapach, jest też doskonałym środkiem antyseptycznym i przeciwutleniającym. Sprawdzi się w przypadku drobnych skaleczeń, ran i niedoskonałości skóry twarzy.
Olejek naturalny może być z powodzeniem stosowany w czasie inhalacji – pobudza błony śluzowe dróg oddechowych i wspomaga proces odkrztuszania. Jest niezastąpiony podczas infekcji – ułatwi oddychanie i przyniesie poczucie odświeżenia, to jedna z podstaw szybkiej regeneracji w czasie choroby. Olejek z kopru włoskiego stosuje się powszechnie w lekach i suplementach wspierających układ trawienny oraz przy produkcji kosmetyków. Warto wzbogacić swoje ulubione kremy o kilka kropel olejku – efekty mogą zaskoczyć.
Skoro to olejek eteryczny, trzeba też wspomnieć o działaniu aromaterapeutycznym. A to jest imponujące – olejek z kopru włoskiego uspokaja, koi nerwy, odpręża i poprawia aktywność umysłową. Kąpiel z dodatkiem kilku kropel produktu zregeneruje i pomoże zniwelować zmęczenie – fizyczne i psychiczne – skutecznie i przyjemnie.
Pochodzenie surowca: Fenkuł włoski występuje szeroko od basenu Morza Śródziemnego przez Azję Zachodnią aż po Nepal.
INCI: Foeniculum Vulgare Oil
Działanie: odświeżające, antyseptyczne, wykrztuśne, odprężające
Zapach: słodki, pieprzowy, lekko lukrecjowy
Kolor: bezbarwny do jasnożółtego
Nuta: głowy
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: cynamon z kory, kminek, kumin, limetka
Doskonale łagodzi moje bóle migrenowe.
Wspaniałe dla osób z problemami z nadkwasotą, regulujące i łagodzące.
Doskonałe dla osób z problemami z żołądkiem, łagodzące i regulujące.