Pasty do zębów bez fluoru, z fluorem, dla dzieci i dorosłych

Paty do zębów to kluczowy element dla właściwej higieny jamy ustnej. W swojej ofercie posiadamy pasty do zębów z fluorem, pasty do zębów bez fluoru, pasty do zębów dla dzieci, a także te specjalistyczne pasty do szczoteczek sonicznych, stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach!

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–16 z 24 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 24 wyników

Pasty do Zębów z fluorem, bez fluoru- Cena, Sklep

Pasta do zębów to pasta lub żel do czyszczenia zębów używany do czyszczenia zębów, masażu dziąseł, zapobiegania próchnicy i odświeżania oddechu. Zazwyczaj zawiera mydło lub detergent; materiały ścierne, takie jak wodorotlenek glinu; oraz środek utrzymujący wilgoć, taki jak gliceryna.

Istnieje wiele rodzajów past do zębów, z które można rozróżnić z uwagi na rodzaj składników oraz przeznaczenie. Istnieją pasty do zębów do szczoteczek manualnych, a także te specjalistyczne stworzone z myślą o szczoteczkach sonicznych i obrotowych.

Pasty do zębów z fluorem

Na rynku istnieją różne pasty do zębów, jednak dla większości z nich wspólnym czynnikiem jest fluor. Co jednak sprawia, że fluor tak często gości w składzie past do zębów?

Fluor to minerał, który można znaleźć w owocach, warzywach, a także w wodzie i herbacie, wzmacnia zęby, tworzy warstwę ochronną wokół powierzchni zębów, zapobiega chorobom dziąseł oraz hamuje rozwój bakterii chroniąc przed rozwojem próchnicy.

Najczęstszym zastosowaniem fluoru w paście do zębów jest zapobieganie próchnicy poprzez tworzenie warstwy ochronnej na zębach. Powłoka utrudni bakteriom w jamie ustnej przywieranie i tworzenie płytki nazębnej, zapobiegając próchnicy i pomagając utrzymać zdrowe zęby na długi czas.

Pasty do zębów z fluorem działają na 3 sposoby:

  • usuwają płytkę nazębną, która może zawierać szkodliwe poziomy bakterii i prowadzić do próchnicy
  • dzięki zawartości fluoru pomagają w usuwaniu przebarwień na zębach
  • wzmacniają szkliwo

Pasty do zębów bez fluoru

Znaczenie fluoru w pastach do zębów i jego brak w wielu popularnych markach jest tematem mocno kontrowersyjnym. Stwierdzono, że fluor jest korzystny dla zdrowia zębów – zapobiega próchnicy, wzmacnia szkliwo i pomaga w utrzymaniu zdrowych dziąseł.

Jego nadmiar może jednak prowadzić do charakterystycznych białych przebarwień. Udowodniono również, że nadmiar fluoru może prowadzić do podrażnienia skóry, nudności, bólu w klatce piersiowej, a także chorób tarczycy.

Z powodu tych zagrożeń wiele osób decyduję się na zakup pasty do zębów bez fluoru, którą znajdziesz również w naszym sklepie.

Pasty do zębów dla dzieci

Dzieci są bardziej podatne na próchnicę ze względu na wyższe spożycie cukru, niski poziom fluoru w ślinie oraz skłonność złych do nawyków, takich jak ssanie kciuka. Ważny jest więc odpowiedni dobór pasty do zębów.

Pasta do zębów dla dzieci powinna mieć słodki smak, który spodoba się dzieciom, a jednocześnie być możliwie delikatna dla rozwijającego się szkliwa zębów. Pasty do zębów dla dzieci zawierają zwykle mniej fluoru, posiadają mniejszą ścieralność, a także zdecydowanie lepiej smakuje przez co dzieci kojarzą mycie zębów z czymś przyjemnym.