Suplementy na nerki

Nerki to dwa narządy w kształcie fasoli, które znajdują się obok pęcherza. Odpowiadają za filtrowanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu, a także kontrolowanie ciśnienia krwi. Jeśli którakolwiek z nerek nie działa prawidłowo, może to prowadzić do anemii lub wysokiego ciśnienia krwi, a nawet niewydolności nerek.

Osoby, które mają problemy z nerkami, mogą potrzebować suplementów, aby pomóc ich nerkom lepiej wykonywać swoją pracę. Mogą one mieć różne formy, w tym tabletki, kapsułki, eliksiry, płyny lub proszki.

Suplementy te są stosowane w celu promowania i utrzymania optymalnego funkcjonowania nerek. Ponieważ nerki są jednym z najdelikatniejszych narządów ciała, suplementy te mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i zapobieganiu ich uszkodzeniu.

Niektórzy ludzie stosują suplementy na nerki jako środek zapobiegawczy, a inni do celów terapeutycznych. Najczęstszymi powodami, dla których ludzie je przyjmują, jest stan, który wpływa lub uszkadza ich nerki, mają cukrzycę lub jeśli nerki zostały usunięte chirurgicznie.

Jak wzmocnić nerki?

Nerki to zarówno narządy, jak i mięśnie, które filtrują i usuwają toksyny z krwiobiegu. Wytwarzają erytropoetynę, hormon stymulujący produkcję czerwonych krwinek i regulujący ciśnienie krwi.

Istnieją cztery główne przyczyny problemów z nerkami: przewlekła choroba nerek, ostre uszkodzenie nerek, infekcja dróg moczowych i nadużywanie niektórych leków. Przyczyny te mogą prowadzić do następujących powikłań: anemii, nadciśnienia tętniczego, choroby lub niewydolności serca, udaru lub uszkodzenia mózgu z powodu braku tlenu.

Jak wzmocnić nerki? Poznaj 3 proste sposoby

  • pij codziennie wystarczającą ilość wody (około 8 szklanek)

  • zdrowo się odżywiaj (ogranicz spożycie soli i unikaj fast foodów)

  • bądź aktywny fizycznie (spróbuj chodzić co najmniej 10 minut dziennie).