Irygatory do zębów - irygatory dentystyczne

Irygatory dentystyczne pozwalają na skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, polików i języka bez efektu podrażnienia znanego ze stosowania nici dentystycznych.

Dzięki temu wraz ze szczoteczką soniczną stanowią kompleksowy sposób na higienę jamy ustnej i zredukowanie wydatków na dentystę.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Irygatory do zębów, irygatory dentystyczne sklep – niska cena

Irygatory do zębów służą do czyszczenia zębów za pomocą małego strumienia wody. To skuteczny sposób na poprawę higieny jamy ustnej i zapobieganie próchnicy.

Irygatory zębów występują w wielu kształtach, rozmiarach i wzorach. Niektóre z nich są ręczne, podczas gdy inne są montowane na ścianie. Mogą być używane z wodą lub bez, w zależności od preferencji.

Irygator do zębów co to jest?

Irygator do zębów to urządzenie do higieny jamy ustnej, które czyści jej powierzchnie za pomocą wpompowywania strumienia wody lub płynu do higieny jamy ustnej pod odpowiednim ciśnieniem.

Być może zastanawiasz się, jaki jest sens używania irygatora do zębów. W rzeczywistości jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia z powierzchni zębów.

Irygatory do zębów są doskonałym narzędziem do utrzymania higieny jamy ustnej, docierając tam, gdzie szczoteczki do zębów nie mają szans. Doskonale sprawdzają się do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jednocześnie minimaluzując ryzyko podrażnień znanych ze stosowania nici dentystycznych.

Irygatory do zębów są szczególnie polecane osobom z aparatami ortodontycznymi, u pacjentów z zespołem suchości w ustach a takze pacjentów z problemem trudno gojących się dziąseł.

Irygatory do zębów wtłaczając płyn pod odpowiednim ciśnieniem skutecznie usuwają osad z trudno dostępnych powierzchni, zmniejszając w tych punktach poziom kwasów, a tym samym minimalizując ryzyko powstawania próchnicy.

Są doskonałym uzupełnieniem higieny jamy ustnej za pomocą szczoteczki sonicznej, ponieważ dzięki nim możemy skutecznie wyczyścić takie obszary takie jak przestrzenie międzyzębowe, policzki oraz język.

Irygatory do zębów a nici dentystyczne

Irygatory do zębów do czyszczenia wykorzystują wodę lub płyn do płukania pod wysokim ciśnieniem, dlatego są stosunkowo bardziej delikatne od nici dentystycznych, które nieodpowiednio stosowane mogą prowadzić do powstawania podrażnień i krwawienia dziąseł.

Jednym z głównych czynników powodujących przedwczesną utratę zębów jest nagromadzenie kamienia i płytki nazębnej w sąsiedztwie przyzębia. W powstałym osadzie gromadzą i rozwijają się chorobotwórcze bakterie, mogące przemieszczać się w głąb kieszonek dziąsłowych, tworząc kieszenie patologiczne, które mogą przyczyniać się do zaniku kości i rozchwiania zębów.

Irygatory do zębów skutecznie rozbijają i usuwają kamień oraz płytkę nazębną z trudno dostępnych obszarów, co pozwoli Ci cieszyć się zdrowym uzębieniem znacznie dłużej niż w przypadku stosowania wyłącznie szczoteczek do zębów.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Przed zakupem irygatora wiele osób zastanawia się jaki irygator do zębów wybrać. Na rynku dostępne są dwie grupy irygatorów różniących się od siebie z uwagi na sposób zasilania – irygatory stacjonarne i irygatory bezprzewodowe.

Wybierając irygatory do zębów warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, ilość trybów, a także na rozmiar pojemnika na wodę, ponieważ w zależności od jej wielkości irygacja może wymagać dwukrotnego jej napełniania.

Irygator do zębów stacjonarny

Irygatory dentystyczne stacjonarne są stosunkowo duże i zazwyczaj posiadają duże zbiorniki na wodę, którego jednorazowe napełnienie wystarcza na pełną higienę jamy ustnej.

Dzięki podłączeniu do sieci, nie wymagają okresowego podłączenia do ładowarki oraz generują stosunkowo większą moc niż irygator do zębów bezprzewodowy.

Praca z większym ciśnieniem wody pozwala na zastosowanie końcówek o dyszach z natryskiem obszarowym, które pozwalają na znacznie szybszą higienę jamy ustnej i krótszy czas mycia zębów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się szczególnie podczas mycia języka i policzków.

Irygator do zębów bezprzewodowy

Irygator do zębów bezprzewodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie mobilność. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu możemy go stosować zarówno w domu jak i podczas wyjazdów w miejsca gdzie dostęp do sieci może być utrudniony.

Irygatory dentystyczne z uwagi na mniejszą moc w porównaniu do irygatorów stacjonarnych generują strumień wody o mniejszym ciśnieniu przez co pełna higiena jamy ustnej może wymagać większej ilości czasu.

Posiadają zdecydowanie mniejsze zbiorniki na wodę od irygatorów stacjonarnych przez co często wymagają kilkukrotnego napełnienia podczas jednej sesji.

Irygator do zębów jak używać?

Irygatory do zębów zapewniają skuteczne dopełnienie szczotkowania zębów pozwalając na dotarcie do najtrudniej dostępnych obszarów. Jeśli stosujesz irygator wraz ze szczoteczką soniczną, pamiętaj by zabieg irygacji wykonać tuż przed szczotkowaniem, co pozwoli na zwiększenie skuteczności szczotkowania i pozwoli dotrzeć szczoteczce w trudno dostępne miejsca.

Sam proces irygacji jest banalnie prosty, wystarczy napełnić zbiornik wodą lub płynem do płukania, ustawić odpowiedni tryb pracy oraz włączyć urządzenie, a następnie powoli przesuwać irygator wzdłuż partii zębów skupiając szczególną uwagę na higienę wzdłuż linii dziąseł oraz przestrzeni międzyzębowych. Gdy woda w zbiorniku będzie się kończyć napełnij go unikając sytuacji całkowitego opróżnienia zbiornika. Okresowa praca “na sucho” może zwiększyć ryzyko uszkodzenia irygatora dentystycznego.

Kiedy skończysz irygowanie wszystkich partii zębów, policzków oraz języka opróżnij zbiornik wody. W zależności od dokładności higieny skuteczne irygatory dentystyczne potrafią wyczyścić jamę ustną w czasie krótszym niż 2 minuty.