Koszyk
EnglishDeutschPolskiEspañolУкраїнська

 

EnglishDeutschPolskiEspañolУкраїнська

 

Przydatne linki

Zamówienie telefoniczne?

Zadzwoń! +48 690 142 615

Śledź nas na

Depilacja laserowa w domu. Jaki depilator IPL wybrać?

Depilacja laserowa w domu. Jaki depilator IPL wybrać?

Jednym z najlepszych sposobów na depilację jest depilacja laserowa w domu. Domowa depilacja laserowa jest powszechną praktyką, która stale zyskuje na popularności, dzięki swojej wysokiej skuteczności i niskiemu ryzyku wystąpienia podrażnień. Depilator IPL o świetny sposób na usunięcie włosów z ciała bez konieczności wydawania pieniędzy w zewnętrznych placówkach. Wiele osób zastanawia się jednak czy depilacja laserowa w domu jest skuteczna? Aby z jej pomocą uzyskać odpowiednie efekty kluczowy jest odpowiedni dobór urządzenia. W tym artykule dowiesz się więc na co więc zwrócić uwagę przed zakupem!  

Depilacja laserowa w domu czy w salonie?

Zasada działania depilacji laserowej opiera się na fototermolizie, która dotyczy termicznej zależności różnych tkanek w skórze. Depilatory IPL wykorzystują wąską wiązkę intensywnego światła, która przechodzi przez precyzyjnie określoną długość fali, przez co oddziałuje na strukturę włosów, jednocześnie nie uszkadzając pozostałych tkanek.

Wiązka laserowa generowana przez depilatory laserowe docierając do mieszka włosowego, podgrzewa go i osłabia spowalniając jego przyszły wzrost. Właśnie dlatego odpowiednio przeprowadzona w depilacja laserowa w domu może pozostawić obszar wolny włosów przez wiele lat.

Istnieją dwa sposoby na depilację – możesz ją wykonać samodzielnie w domu lub w salonie. Możesz użyć profesjonalnego lasera o dużej mocy lub możesz to zrobić w domu za pomocą mniejszego depilatora laserowego.  Ta druga opcja jest często tańsza, choć efekty takiego zabiegu mogą pojawić się stosunkowo później.

Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna?

Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła depilację laserową jako bezpieczną i skuteczną procedurę usuwania niechcianych włosów z tego wrażliwego obszaru ciała.

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa w domu wiąże się wieloma wyzwaniami, szczególnie kiedy przyjdzie nam zmierzyć się ze skórą twarzy, której powierzchnia uznawana jest za najbardziej delikatną, szczególnie wśród osób o ciemnej karnacji oraz tych dotkniętych nadwrażliwością.

Aby uniknąć podrażnień warto zaopatrzyć się w urządzenie pozwalające na regulacje mocy i swoją przygodę z depilacją rozpocząć od możliwie najmniejszego zakresu.

Warto również zwrócić uwagę czy depilator IPL do twarzy ma na tyle wąską głowicę by pozwalał nam na dotarcie w najtrudniej dostępne miejsca, szczególnie obszary wokół nosa, umożliwiając skuteczną depilacje takich obszarów jak wąsik.

Depilacja laserowa pach

Pachy są zwykle pomijane, jeśli chodzi o zabiegi depilacji laserowej, ponieważ podrażnienia w tym obszarze wiążą się zwykle z intensywnym bólem.

Istnieje jednak wiele korzyści z depilacji laserowej pod pachami. Depilacja w tym obszarze to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, czasu, a także bólu jaki mógłby towarzyszyć innym metodom depilacji takim jak choćby ta z użyciem wosku. Dodatkowo unikniesz dyskomfortu związanego ze swędzącym uczuciem odrastającego zarostu.

Czy depilacja laserowa boli?

Istnieje wiele korzyści z depilacji laserowej – można ją wykonać w dowolnym czasie i miejscu, bez  konieczności stosowania żrących środków chemicznych i odczuwania intensywnego bólu spowodowanym depilacją woskiem lub wyrywaniem. Depilacja IPL może również zminimalizować ryzyko wrastających włosów i wystąpienia oparzeń po goleniu, a także innych rodzajów podrażnień, które często wynikają z klasycznych metod golenia.

Badania wykazały, że depilacja laserowa zwykle nie boli bardziej niż depilacja woskiem lub wyrywanie. Niektóre osoby odczuwają ból, ale jest on zawsze znośny, a nie ekstremalny.

Jak zmniejszyć dyskomfort w towarzyszący depilacji IPL? Jeśli depilacja laserowa w domu dokonywana jest po raz pierwszy to najlepiej jest zgolić nadmiar włosów jednorazową maszynką lub za pomocą golarki elektycznej, pozwoli to wnikać wiązce laserowej znacznie głębiej oraz zmniejszy poziom odczuwanego dyskomfortu w trakcie trwania zabiegu.

Jeśli wciąż masz obawy przed zastosowaniem depilacji laserowej, to skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, co sądzi o takim zabiegu.

Jaki depilator IPL wybrać?

Depilacja laserowa w domu. Jaki depilator IPL wybrać?Obecnie co raz to więcej osób wybiera depilatory laserowe zamiast innych rodzajów urządzeń, ponieważ oferują one bardziej trwałe rozwiązanie w stosunku do golenia. Depilatory laserowe są również bardziej precyzyjne i delikatne dla skóry, pozwalając na usuwanie włosów ze wszystkich partii ciała – w tym z twarzy. Aby wybrać odpowiednie urządzenie warto odpowiedzieć sobie na 3 podstawowe pytania:
  1. Czy budowa depilatora jest dostatecznie funkcjonalna?

   Chcąc aby depilacja laserowa w domu była skuteczna powinnaś zaopatrzyć się w kompleksowe urządzenie, które pozwoli Ci na depilacje całej powierzchni ciała. Aby było to możliwe warto zwrócić uwagę na rozmiar głowicy urządzenia.Zbyt szeroka ramka w stosunku do powierzchni roboczej lampy może sprawić, że dotarcie do trudno dostępnych miejsc takich jak wąsik może być stosunkowo trudne.Najlepsze depilatory laserowe to te, które zapewniają maksymalny komfort, precyzję i kontrolę. Dobrej jakości depilator laserowy powinien być wygodny dla skóry i zapewniać precyzyjną kontrolę głowicy lasera, aby skutecznie docierać w nawet najtrudniej dostępne miejsca.

  2. Czy lampa zapewnia dostateczną żywotność?

   Lampa depilatora IPL jest częścią eksploatacyjną, która z czasem traci swoje właściwości. Właśnie dlatego kluczowym parametrem depilatora laserowego jest żywotność jego lampy, czyli ilość impulsów świetlnych jakie może wygenerować bez zauważalnego spadku jego skuteczności. Wysokiej jakości lampy zwykle pozwalają na wygenerowanie 500 000 impulsów świetlnych.Lampa to stosunkowo tani element i byłoby idealnie gdyby w każdym przypadku można by było go wymienić. Niestety w przypadku wielu urządzeń nie jest to możliwe, przez co depilacja laserowa w domu wkrótce staje się niemożliwa i wymagany jest zakup nowego urządzenia.

   Jeśli chcesz aby laserowa depilacja w domu Twoim ulubionym urządzeniem trwała przez długie lata, lub zamierzasz korzystać z niego wspólnie z innymi domownikami bądź przyjaciółmi to najlepszym wyborem będzie depilator ipl z wymienną lampą.

   Świetnym przykładem takiego urządzenia jest depilator IPL Garett Beauty Flash.
  3. Czy urządzenie jest wystarczająco wydajne?

   Aby depilacja laserowa w domu przebiegała sprawnie warto wybrać urządzenie generujące dostatecznie dużą moc. Tańsze depilatory laserowe często oferują jej niewiele przez co pierwsze efekty zauważalne są po bardzo długim okresie.

   Aby zaoszczędzić sobie nerwów i czasu skieruj swoją uwagę na urządzenia o mocy 30W+.

  Depilacja laserowa efekt – kiedy mogę spodziewać się różnicy?

  Depilacja laserowa w domu ma wiele zalet, takich jak mniejszy ból, mniejsze ryzyko infekcji, a także gwarantuje dużą oszczędność czasu. Depilacja IPL Pozwala na zmniejszenie częstotliwości golenia, woskowania, skubania, układania i ogólnej pielęgnacji powierzchni Twojej skóry.

  Jej efekty mogą różnić się w zależności od odcienia cery i tego, jak ciemne są twoje włosy. Rezultat zwykle nie jest widoczny od razu, a po upływie kilku miesięcy. Warto jednak poczekać ponieważ z upływem czasu włoski staną się słabsze i będą odrastać zdecydowanie wolniej.

  Wówczas można zapomnieć o tradycyjnych metodach golenia, skóra staje się gładsza, a jej pielęgnacja wymaga jedynie sporadycznych zabiegów przypominających.

 1. Podsumowanie

  Depilacja laserowa w domu to szybki, łatwy, bezbolesny i przede wszystkim trwały sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Pozwala na oszczędzenie mnóstwa czasu i nieprzyjemności związanych z tradycyjnymi metodami pielęgnacji takimi jak golenie, czy depilacja woskiem.

  Trwałe efekty depilacji laserowej nie powstają jednak od pierwszego zabiegu, ale zwykle po kilku miesiącach stosowania. Jeśli jednak potrafisz uzbroić się w cierpliwość depilacja IPL sprawi że Twoja skóra stanie się znacznie gładsza a pielęgnacja Twojej skóry będzie wymagać jedynie okresowych zabiegów przypominających

Jaki depilator IPL wybrać? - zobacz nasze propozycje

Inni czytali również...

Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów:: 3

Nikt jeszcze nie zostawił oceny! Bądź pierwszą osobą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Darmowa Wysyłka

Dla zamówień 70zł+

Ochrona kupującego

Twój zakup jest ubezpieczony na kwotę 10000zł.

30 dni na zwrot

Aż 30 Dni na zwrot produktu

Wysyłka za pobraniem

dla zamówień 100zł+ jedyne 2,5zł