Koszyk
Woda Plazmowana - właściwości i skutki uboczne

Woda Plazmowana – właściwości i skutki uboczne

Woda plazmowana to gorący temat naszych czasów! Wiele osób zadaje sobie pytanie “woda plazmowana na co pomaga?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest proste, ponieważ na obecną chwilę woda plazmowana nie jest rejestrowana jako lek ani wyrób medyczny, a korzyści z jej stosowania wynikają głównie z obecności w jej składzie tlenu singletonowego, który posiada zdolność do utleniania toksyn środowiskowych oraz umożliwiania usuwania ich z organizmu.

Woda plazmowana – co to jest?

Woda plazmowana nazywana również ultra lekką wodą, która w procesie produkcji jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych oraz poddana działaniu zimnej plazmy dzięki czemu zyskuje ona pierwotną strukturę (zgodną z porządkiem występującym w naturze) i zwiększonej biodostępności.

Ogólnie rzecz biorąc, poziom pH wody plazmowej jest zdecydowanie niższy niż wody destylowanej i ma wyższe stężenie minerałów, takich jak wapń, magnez, potas, sód i żelazo. W jej składzie występuje również tlen singletowy ¹O₂, który z łatwością przenika przez błony komórkowe okolicznych tkanek promując ich lepsze odżywienie i prawidłowy metabolizm energetyczny wewnątrz tych komórek.

Jak powstaje woda plazmowana?

Woda plazmowana powstaje zwykle w urządzeniu niskotemperaturowej plazmy jarzeniowej DBD, gdzie jest deklastrowana i rozbijana na malutkie cząsteczki (nanocząsteczki). Dzięki poddaniu działaniu zimnej plazmy w wodzie powstaje m. in. tlen singletowy  ¹O₂ oraz wiele innych form tlenu, którego działanie jest niezwykle korzystne dla funkcjonowania naszego organizmu.

Tlen singletowy ¹O₂ jest bardziej elektrofilowy i posiada lepsze właściwości utleniające od tlenu w stanie podstawowym. Tlen singletowy¹O₂ ma wpływ na metabolizm membran komórkowych i przemian biologicznych energii wewnątrz komórki czego rezultatem jest normalizacja funkcji przeciwutleniających.

Woda plazmowana – właściwości

Woda plazmowana swoje unikalne właściwości zawdzięcza przede wszystkim obecności aktywnych form tlenu, w tym tlenu singletowemu ¹O₂, który z łatwością przenika przez błony każdej komórki poprawiając przetkanie i otwarcie mikro-naczynek oraz okolicznych kapilar. Dzięki tlenowi singletonowemu składniki odżywcze zawarte w krwi zaczynają krążyć efektywniej po całej objętości organizmu umożliwiając tym samym ich proces samoleczenia. Malutkie uporządkowane nanocząsteczki zawarte w nanowodzie wnikają w strukturę tkanek, natleniają komórki i wypierają z nich wolne rodniki.

Woda plazmowana jest przedmiotem badań wielu jednostek z uwagi na jej potencjalne właściwości oczyszczające, nawadniające na poziomie komórkowym oraz przeciwdziałające nowotworom (źródło 1). Niektóre badania potwierdzają, że jej stosowanie może w sposób znaczny przyspieszyć gojenie się ran (źródło 2). Woda plazmowana posiada również wyższy poziom pH i zawiera więcej aktywnych jonów wodoru, które mogą pomóc poprawić odpornoś, odtruć komórki, zmniejszyć stan zapalny oraz złagodzić ból. Aby jednak móc ją wykorzystać w leczeniu potrzebna jest jej klasyfikacja jako lek lub wyrób medyczny. Niestety z uwagi na obecne ustawodawstwo nie jest to jeszcze możliwe. 

Woda plazmowana a komórki nowotworowe

Według obecnej wiedzy komórki nowotworowe rozwijają się tam, gdzie brakuje tlenu lub występuje duże zanieczyszczenie metalami ciężkimi, które mogą być powodem mutacji DNA stanowiąc podłoże do rozwoju raka. Rozwiązaniem może być więc zawarty w wodzie plazmowanej tlen singletowy, który według licznych badań (źródło 3) posiada zdolność do przyspieszania apoptozy (obumierania) komórek nowotworowych. Niektóre badania pokazują również, że woda plazmowana jako jeden z niewielu czynników może przenikać błony komórkowe komórek rakowych prowadząc do ich rozrywania i umożliwienia ich metabolizowania.

Woda plazmowana na autyzm?

Autyzm to złożone zaburzenie neurologiczne, które wpływa na sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje i komunikują się z innymi. Chociaż nie ma znanego lekarstwa na autyzm, dostępnych jest wiele metod leczenia, które pomagają radzić sobie z objawami. Jednym z przedmiotów badań pod kątem leczenia autyzmu jest woda plazmowa, która posiada w swoim składzie tlen singletowy znany ze swoich właściwości do utleniania aluminium, pozwalając tym samym na usunięcie go z organizmu. Wszechobecne aluminium, które na stałe zagościło w przemyśle spożywczym jest czynnikiem, który przez wielu naturopatów i grono lekarskie uważany jest za główny przyczyniający się do rozwoju autyzmu.

Woda plazmowana – skutki uboczne

Woda plazmowa zyskuje na popularności w ostatnich latach dzięki potencjalnym korzyściom zdrowotnym. Ale, podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych skutków ubocznych, jakie może nieść jej stosowanie.

Najczęstsze niepożądane skutki wynikające z jej stosowania to zwykle wszystkie objawy wiążące się z oczyszczaniem organizmu, które mogą obejmować:

  • bóle głowy,
  • bóle kostno-stawowe,
  • biegunkę,
  • działanie moczopędne,
  • przemęczenie,
  • nadmierne pobudzenie.

Warto zaznaczyć, że woda plazmowa nie jest jeszcze oficjalnym lekiem ani suplementem diety, dlatego jej zastosowanie powinno odbywać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem lub terapeutą.

Woda plazmowana – gdzie kupić?

Szukasz miejsca, w którym kupisz wodę plazmową? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce! Woda plazmowa staje się coraz bardziej popularna, a obecnie istnieje niewiele miejsc, w których można ją kupić. Niezależnie od tego, czy szukasz pojedynczego opakowania, czy kilku woda plazmowana znajduje się w Naszym asortymencie! Znajdziesz ją pod tym linkiem.

Woda plazmowana – cena

Woda plazmowa staje się coraz bardziej popularna ze względu na korzyści zdrowotne i przystępną cenę. Ale co z ceną? Czy woda plazmowa jest naprawdę taka droga?

Odpowiedź brzmi nie. W rzeczywistości cena wody plazmowej stale spadała w czasie, czyniąc ją bardziej dostępną dla ludzi z różnych środowisk.

Woda plazmowana z Bolesławca

Bolesławiec jest to miasto znajdujące się na Dolnym Śląsku, które znane jest ze świetnej jakości wody. Jakość tego co płynie z bolesławieckich kranów jest powodem do dumy tamtejszych mieszkańców oraz służy do promocji miasta przez magistrat.

Obecnie jednym z najważniejszych towarów eksportowych Bolesławca staje się również opracowana przez firmę Nantes „nanowoda”, czyli woda plazmowana z Bolesławca o zmienionej strukturze, która jest badana i wprowadzana do użytku w Stomadencie i Nanolaboratory Nantes w Bolesławcu. Nanowoda używana jest nie tylko w kosmetykach Nantes, ale także stanowi klucz do lepszej przyszłości hodowli zwierząt.

Podsumowanie

Woda plazmowana przynosi już obecnie ogromne korzyści w branży kosmetycznej i hodowli zwierząt. Obecny w niej tlen singletowy posiada również niecenione właściwości utleniające przez co może ułatwiać metabolizowanie wielu toksyn środowiskowych i usuwanie ich z organizmu. Właśnie z tego powodu wkrótce może stanowić również silne narzędzie w przemyśle farmaceutycznym, aby jednak to się stało potrzebne są dalsze badania oraz zatwierdzenie jej jako wyrobu medycznego lub leku. Na tą chwile jeszcze do tego nie doszło, dlatego jej sposób zastosowania leży wyłącznie w gestii kupującego.

Polecane produkty
Inni czytali również

Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów:: 1

Nikt jeszcze nie zostawił oceny! Bądź pierwszą osobą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa Wysyłka

Dla zamówień 70zł+

Ochrona kupującego

Twój zakup jest ubezpieczony na kwotę 10000zł.

30 dni na zwrot

Aż 30 Dni na zwrot produktu

Wysyłka za pobraniem

dla zamówień 100zł+ jedyne 2,5zł