...

4 szklanki wody rano jako recepta na zdrowie

4 szklanki wody na czczo jako recepta na zdrowie

4 szklanki wody rano jako recepta na zdrowie

Woda stanowi aż 60-70% naszej masy ciała. Jest więc kluczowa do jego właściwego działania. Kiedy śpimy, to z każdym naszym wydechem tracimy również wodę z naszego organizmu. Sprawia to, że już po kilku godzinach możemy być odwodnieni. Dobrze jest więc zadbać byśmy mieli jej pod dostatkiem. Jeśli wypijasz jej w ciągu dnia przynajmniej 2 litry jesteś na dobrej drodze. Chcesz się orzeźwić, schudnąć czy wyleczyć z wielu dolegliwości? Wypij rano 4 szklanki wody rano i zobacz jak zaskakujące mogą być efekty!

 

1. Przyspieszy to Twój mózg

4 szklanki na czczo jako recepta na zdrowie Pewnie wiesz, że 75% Twojego mózgu to woda. Nie może on więc poprawnie działać w momencie odwodnienia. Kiedy dostarczysz swojemu organizmowi porządnej dawki wody tuż po przebudzeniu. Poczujesz nagłe orzeźwienie, a twoja „centrala” będzie w stanie pracować szybciej i wydajniej

 


2. Wypłuczesz toksyny

4 szklanki wody na czczo wypłukuje toksyny Pijąc 4 szklanki wody rano możesz oczyścić jelita z zalegających tam toksyn. Po przepłukaniu ich wodą Twój układ trawienny nie będzie już blokowany, i wchłonie o wiele więcej substancji odżywczych ze zbliżającego się posiłku.

 


3. Picie wody na czczo pomaga schudnąć

4 szklanki wody na czczo pomaga w odchudzaniu

Udowodniono, że woda ma duże znaczenie przy odchudzaniu. Osoby chcące schudnąć bardzo często skarżą się na problemy z niemożnością ugaszenia apetytu. Zdarza się, że mylimy wtedy pragnienie z uczuciem głodu. Receptą w tym wypadku może być szklanka wody. W ten sposób bardzo możliwe, że uda nam się przesunąć posiłek kilka godzin później, co wypadkowo sprawi, że zjemy znacznie mniej kalorii w ciągu dnia.

Dodatkowo wypicie 0.5 litra litra wody o poranku może przyspieszyć nasz metabolizm nawet o 20 procent!

 


4. Jest lekarstwem na zaparcia

Udowodniono, że głównym powodem zaparć jest odwonienie. Wypijając 4 szklanki wody rano nie tylko oczyścisz swoje jelita z toksyn, ale też je nawodnisz, usprawniając ich pracę przez resztę dnia.

 


5. Leczy wiele chorób

W medycynie wschodniej piciu wody na czczo przypisuję się ogromne znaczenie zdrowotne. Mówi się, że leczy wiele popularnych dolegliwości, takich jak: bóle głowy, stany zapalne, choroby układu krążenia, biegunka, cukrzyca czy nawet zapalenie oskrzeli.

 

Kuracja wodą
  1. Rano tuż po obudzeniu wypij 4 szklanki po 160ml wody. Aby z kuracji odnieść największe korzyści warto również pamiętać by nie pić nic przynajmniej godzinę po posiłkach
  2.  Umyj zęby i nie jedz przez 45 minut.
  3. Zjedz pierwszy posiłek.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu przy Twoim łóżku zawsze będzie stała butelka świeżej wody. Ten prosty nawyk może wiele zdziałać dla naszego zdrowia, dlatego warto czerpać z jak najczęściej.

Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Ilość głosów:: 13

Nikt jeszcze nie zostawił oceny! Bądź pierwszą osobą!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *