Koszyk
EnglishDeutschPolskiEspañolУкраїнська

 

EnglishDeutschPolskiEspañolУкраїнська

 

Przydatne linki

Zamówienie telefoniczne?

Zadzwoń! +48 690 142 615

Śledź nas na

Elektrostymulacja TENS EMS. Czym jest i jak działa?

Elektrostymulacja TENS EMS. Czym jest i jak działa?

Elektrostymulacja TENS EMS to efektywny sposób na zmniejszenie bólu i poprawy funkcji wybranych partii mięśniowych na Twoim ciele. Odpowiednio stosowana może stanowić skuteczny sposób na skrócenie czasu leczenia po doznanych kontuzjach i przebytych udarach, a dzięki bezpośredniej stymulacji nerwów prowadzić do przyspieszenia leczenia i przeciwdziałania skutkom stwardnienia rozsianego. Jak zatem działa i jakie są korzyści z jej stosowania?

Elektrostymulacja TENS

Elektrostymylacja TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli przezskórna stymulacja nerwów, to metoda wykorzystywana przez elektrostymulatory wysyłające impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie do nerwów obwodowych poprzez niewielkie samoprzylepne elektrody mocowane na powierzchni naszej skóry. Impulsy te ogarniają układ nerwowy, zmniejszając jego zdolność do przekazywania sygnałów bólowych do rdzenia kręgowego i mózgu, dodatkowo stymulując organizm do wytwarzania naturalnych środków przeciwbólowych – beta-endorfin.

Jej zaletami są przede wszystkim łatwość aplikacji, która pozwala na samodzielne stosowanie elektrostymulacji TENS w zaciszu swojego domu. Osoby, które z niej korzystają mogą znacząco zmniejszyć ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych, które stosowane w nadmiernych ilościach mogą prowadzić do uzależnienia i niepożądanych skutków ubocznych.

Dzięki małym rozmiarom i elektrostymulatory TENS zapewniają dyskrecje, a dzięki zasilaniu bateryjnemu możesz zabrać je wszędzie. Można je również zamocować do paska lub przechowywać w kieszeni, aby mieć całodobowy dostęp do skutecznego środka przeciwbólowego podczas codziennych aktywności.

Elektrostymulacja TENS – zastosowanie

 • ból miesiączkowy
 • ból porodowy
 • ból pooperacyjny
 • bóle stawów
 • bóle szyi i pleców
 • artretyzm
 • kontuzje
 • SMA (stwardnienie rozsiane)
 • neuropatia cukrzycowa

Elektrostymulacja EMS

Elektryczna stymulacja mięśni (Electrical Muscle Stimulation) to metoda wywołująca skurcz mięśni za pomocą specjalnie dobranych impulsów elektrycznych, które bezpośrednio stymulują neurony ruchowe., wywołując skurcze mięśni o kontrolowanej częstotliwości. Dzięki swojej delikatności stanowi skuteczny sposób na poprawę siły i zakresu ruchów włókien mięśniowych, co pozwala na znaczące skrócenie czasu rekonwalescencji po odbytych urazach, czy doznanym udarze.

Prądy EMS wywołują ruchy mięśni podobne do tych które występują w trakcie masażu, przez co zwiększają rozluźnienie oraz ukrwienie mięśni powodując głębokie zrelaksowanie i skuteczne zmniejszenie bólu w wybranych partiach ciała. Dzięki swojej wygodzie, skuteczności i możliwości stymulacji głębokich partii mięśni elektrostymulacja EMS zyskała sobie uznanie wśród wielu sportowców, którzy wykorzystują ją jako istotne wsparcie w swoich planach treningowych.

Elektrostymulacja EMS – zastosowanie

 • kontuzje
 • asymetria w budowie mięśni
 • wady postawy
 • bóle mięśniowe i stawowe
 • problemy skórne
 • otyłość
 • zwiększenie siły i wydajności mięśni
 • terapia poudarowa
 • stwardnienie rozsiane (SMA)

Jak długo utrzymują się efekty elektrostymulacji TENS EMS?

Czas uśmierzania bólu po zastosowaniu prądów TENS może być różny w zależności od przyczyn doznawanego bólu. Niektóre osoby zgłaszają, zauważają, że ból powraca krótko po wyłączaniu urządzenia podczas gdy inni odczuwają odpowiedni poziom ulgi nawet przez następne 24 godziny. Badania z 2012 roku sugerują, że czas trwania ulgi można znacząco zwiększyć poprzez powtórne stosowanie zabiegu, jednak może to również prowadzić do wyrobienia tolerancji na leczenie.

Przeciwwskazania

W przypadku większości osób stosowanie elektrostymulacji TENS lub EMS jest całkowicie bezpieczne a skutki uboczne występują niezmiernie rzadko, jednak istnieją szczególne przypadki osób dla których metoda ta jest niewskazana, należą do niej: kobiety w ciąży, osoby z padaczką, osoby dotknięte chorobami serca, a także osoby z rozrusznikami serca.

Polecany elektrostymulator TENS EMS
Inni czytali również...

Czy artykuł był dla Ciebie pomocny?

Kliknij na gwiazdki aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów:: 4

Nikt jeszcze nie zostawił oceny! Bądź pierwszą osobą!

One comment

 1. SM to stwardnienie rozsiane… SMA to rdzeniowy zanik mięśni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Darmowa Wysyłka

Dla zamówień 70zł+

Ochrona kupującego

Twój zakup jest ubezpieczony na kwotę 10000zł.

30 dni na zwrot

Aż 30 Dni na zwrot produktu

Wysyłka za pobraniem

dla zamówień 100zł+ jedyne 2,5zł